Muzyka to nie aplikacja biurowa

Technologia analogowa nadal najlepiej służy konwersji elektroakustycznej - cyfrowa dla zachowania nagrań

Konfiguracja PC4uMusic pozwala dostarczyć z optymalna jakością sygnał analogowy do wzmacniacza, który ma wysterować przetwornik elektroakustyczny - w domu lub dla artystycznych wizji, atrakcyjnych barów i nowoczesnych DJ-ów. Są to indywidualne konfiguracje na zamówienie, pod wskazane funkcjonowanie:

Audiophile Music Server

 
Współczesna koncepcja domowego magnetofonu, by bezproblemowo słuchać swojej kolekcji płyt, również tych analogowych, czy też zakupionych z dostawą w strumieniu. Pozwala archiwizować nagrania z muzyką i odtwarzać je z najlepszą jakością z tradycyjnym zestawem Hi-Fi. 

 Relax with Hi-Fi recorder without rituals

Słuchanie właściwe zgranych na twardy dysk płyt winylowych nie wymaga czasochłonnego rozgrzewania wkładki gramofonowej. Srebrne krążki zgrane na twardy dysk są niezależne od niedoskonałości napędu optycznego. Magnetofon na PC nie wymaga przewijania taśm na szpulach, by uniknąć magnetycznego tworzenia się pogłosu w nagraniach.

Brodcasted Music PC Reciver

Konfiguracja PC, by uzyskać z nadpróbkowaniem do 32bit/192kHz optymalną jakość odsłuchu muzyki ze strumieni internetowych. Pozwala na odtwrzanie i zapisywaanie na dysku nawet strumieni nadawanych w formacie BBC Sound HD z Advanced Audio Coding ze studyjną częstotliwością próbkowania 48 kHz i przepustowością 320 kbps
 
 

Bar PA Sound PC 

 dla niezawodnego odtwarzania dla gości nierozcieńczonej muzyki

Disc Jockey PA Music Server PC


dla prezentowania muzyki w pełnej krasie z profesjonalnym nagłośnieniu PA i unikalna możliwość zgrania kolekcji analogowych płyt z dobrym sprzętem
 

4Performance

Konfiguracja BienSound PC do pracy w trudnych warunkach, by zawsze serwować "nierozwodnioną" muzykę. Oferta skierowana jest na potrzeby artystycznych wizji oraz galerii i atrakcyjnych barów, a także nowoczesnych didżejów pracujących z własnym sprzętem.

Optymalna konfiguracja PC i dobranie do niego zestawu audio nie jest niczym dziwnym

@blog: Temat odsłuchu z głośnikami na przykładzie różnych instalacji z fińskimi monitorami studyjnymi Genelec >

Premiera BienSound PC była z aktywnymi głośniami Philps Motional Feedback w Let's Art Cafe przy Państwowej Galerii Sztuki w Domu Zdrojowym w Sopocie. Prezentacja zorganizowana została na zlecenie stołecznej fundacji "Temat Rzeka", która zaprezentowała film dokumentalny, nagrany z rozdzielczością obrazu 1920x1080 i 32 bitowym dźwiękiem. Szczegóły techniczne filmu nie były istotne dla gości, ale "złapali z nim kontakt". Osoby na ekranie zdawały się być w miejscu prezentacji, co było intencją reżysera. W tym celu niezbędne było psychoaktustycznie poprawne odtwarzanie dźwięku.

W Stefie Inspiracji Galerii Wnętrz CITY Meble w Gdańsku BienSound PC podłączony został do ekstremalnie zaawansowanego systemu PA, a sygnał do niego z radiowej transmisji internetowej Polskiego Radia przetwarzany był z bezpłatnym programem AIMP, który ustawiony został dla pracy z Windows Audio Session Application Programming Interface 192kHz/32bit

W Cafe Zaścianek z bardzo przyjazną akustyką Reference BienSound PC podłączony był do japońskich aktywnych monitorów studyjnych Fostex, a także polskich APC Coax, by nadawaną w niedziele od godz. 15 do 17 audycję radiową Marcia Kydryńskiego odtwarzać dla jej fanów w poniedziałek wieczorem. Przetworzenie ze stratnego formatu strumienia i nadpróbkowanie nagrania robione było off-line, by zapewnić najlepsza możliwą jakość odtwarzania.

W Dworku Sierakowskich w Sopocie BienSound PC skonfigurowany został dla odtwarzania muzyki z transmisji DAB+. Analogowy sygnał dla wysterowania aktywnego zestawu estradowego Box Eletronics pozyskany był z maksymalną precyzją Intel HD Audio 192 kHz/24 bit.

Konfiguracja BienSoundPC może być z prostą logiką produktów NAD lub wszechstronnością amerykańskich konstrukcji Marantz, czy też elegancją duńskiego design B&O, a jako współczesny magnetofon - by zawsze działał z precyzją szwajcarskiego ReVox. Na stoisku w AmberExpo zaprezentowaliśmy artystyczną wizję BienSound PC, której formę nadał Per Oscar Dahlberg, by pokazać bez obudowy prostą płytę główną z CPU Advanced Micro Devices. W drewnianej obudowie w stylu amerykańskiego Hi-Fi była sprawdzona przez lata płyta z CPU Intel i procesorem dźwięku Realtek na pokładzie oraz wpiętą dodatkowo kartą Sound Blaster X-Fi. Obudowę z pleksi miał flagowy model płyty głównej Gigabyte z CPU Intel i wydzieloną na niej galwanicznie sekcją audio z wbudowanym Sound Blaster.

@ Blogs:  

Systemowy sterownik Windows dla najpopularniejszego DAC na płytach głównych PC pozwala podłączyć 4 głośniki w nowej konfiguracji. Odpowiednia konfiguracja BienSound PC dla wysterowania relatywnie niedrogich aktywnych monitorów studyjnych Tannoy Gold ze współosiowym przetwornikiem elektroakustycznym i wzmacniaczami pracującymi w klasie AB pozwala optymalnie odtwarzać muzykę z kwadrofonicznycznych nagrań analogowych QS i SQ oraz cyfrowych z wielokanałowym THX i Dolby.

 @facebook

Komentarze

Popularne posty

Odtwarzacz winylu i szalaku dla cyfrowego zapisu

51 tys za polski zestaw dla odtwarzania winylu

Analogowo ze streamingu do nowoczesnego zestawu Unitry

Atutem dla muzyki z PC jest jego otwarta struktura

Analogowe radio FM jest od dawna cyfrowe

Audycja radiowa pozostaje dla muzyki po zmianie w podcast

Anni-Frid Lyngstad solowo z winylu i CD na PC

34 000 PLN za zestaw do odtwarzania winylu

Audio w PC wymaga nieco uwagi przy kompletowaniu z oferty RTV

Audio dla domu w zestawie z PC, czy z telefonem?